Bioenerji Nedir

Bioenerji, Parapsikolojik bir terim olup, Parapsikoloji labaratuvarlarında ölçülebilirliliği ve tekrar edilebilirliliği kanıtlanmış, deneylerle devlet enstitülerinde tanımlaması yapılmış bir olgu olsa da kadim zamanlardan bu tarafa gelen ve uygulanan şifa yöntemlerinden biridir. Bioenerji yaşam enerjisi, yaşam gücü anlamına gelir. Japonya'da bu enerjiye ki, Çin'de chi, Hindistan'da prana denilmektedir.

Bioenerji, Kozmosun sonsuz enerji sistemi ile insan bedeninin uyumunu sağlayan yüksek frekanslı pozitif şifa enerjisidir. Bioenerji Geleneksel Çin Tıbbında, meridyen olarak kabul edilen enerji kanalları aracılığı ile vücuta giren ve vücutta taç çakradan ayaklarımıza kadar akışta olan ruhsal ve elektromanyetik enerji türlerindendir. Yaşam enerjisi ( chi ) bir şekilde engellenmiş ise yada akışı bozulmuş ise hastalığa neden olarak görülür.

Bioenerji uygulamaları ile bedendeki enerji akışı normal hale getirilmektedir. Bioenerji, hücreler, organlar, kemikler ve Dna kodları evrendeki enerji hatlarına uyumlanmaktadır. Ruhun sıhhati, bedenin ve zihinin de sıhhati demektir. Eğer düşüncelerimiz ağırlaşmış ise vücudumuz ağır ve tembel durumda kalacaktır. Bioenerji uygulamaları ile zihinsel, ruhsal ve fiziksel başta olmak üzere bağışıklık sistemimiz iyileşmeye, güçlenmeye ve yenilenmeye başlar.

Ruh, beden ve zihin birbiriyle bağlantılıdır. Bedendeki, zihindeki yada ruhtaki bir değişim her üçünü de etkilemektedir. Kadim uygarlıklar ise varlığımızın bu üç unsurundan oluştuğundan bahsetmektedir. Yaşam enerjisi, ruh ve beden...

Yaşadığımız ortamdaki doğal şartlar bozulduğundan ve bizleri her açıdan yoran etkenler arttıkça başta bilinçaltı dediğimiz negatif düşünce kalıpları olmak üzere, hava kirliliği, elektromanyetik dalgalar, hormonlu gıdalar, aşırı stresli olmak, dengesiz beslenmek, hareketsiz bir yaşam tarzı içerisinde bulunmak gibi negatif diyebileceğimiz daha pek çok unsur vücut katmanlarımız olan başta fiziksel, ruhsal ve zihinsel duygusal olmak üzere özellikle yedi enerji kanalımızda negatif enerji katmanları oluşturacağından enerjimizi ve hayatsal tüm dengelerimizi olumsuz yönde etkileyip bozmaktadır.

Kozmosla bioenerji alışverişimiz bozulduğunda doğal makro kozmos , mikro kozmos bağlantımız doğru bir şekilde gerçekleşemez. İnsan kozmosla ( kainatla) bir bütün varlıktır. Hiç bir şey birbirinden ayrı yaratılmamıştır. İşte bu sebepten ahenk ve denge enerji akışımı için olmazsa olmaz bir gereksinimdir.

Bioenerji günlük yaşamdan, olumsuz negatif duygu ve düşüncelerden, alışkanlıklardan kaynaklı bozulan enerji dengesizikliklerini tekrar normal hale getirmektedir. Bioenerji dengelendiğinde vücutun hastalıklarla mücadele etme mekanizması kısa sürede aktifleşir. Bu yöntemle bioenerji seanslarında vücudumuzun savunma mekanizması özellikle enerjetik açıdan en iyi hale getirilmeye çalışılır.

Bioenerji, hiç bir yan etkisi olmayan, iğnesiz, kimyasal uygulamaların aksine doğal, şifalanmayı destekleyen bir yöntemdir. Bioenerjinin amacı enerji meridyenlerdeki tıkanıklıkları ortadan kaldırarak, kozmostan gelen enerjinin doğal akışını tekrar sağlamaktadır.

Bioenerji, Dünya litarütüründe 1976 yılında Dünya Sağlık Örgütü tarafından Tamamlayıcı tedavi yöntemlerinden biri olarak kabul görülmüş. Bir çok Avrupa ülkeleri Başta olmak üzere, Amerika, İngiltere, Çin, Japonya, Rusya, Azerbaycan ve bazı Arap ülkelerinde bioenerji tıbbı uygulamaları hizmete girmiştir. Türkiye’de ise Bioenerji 02.11.2011 tarih 28103 sayılı resmi gazetede yayınlanmış ve sağlık bakanlığı tarafından onaylanarak sağlık hizmetlerine dahil edilmiştir.

Kozmos Bioenerji Kozmos Akademi

Kozmos Bioenerji